.‎ > ‎

Добровольчі батальйони не повинні бігти «поперед батька у пекло» – експерт :: Радіо Свобода

опубліковано 5 вер. 2014 р., 12:25 user. STRUM.IN.ua   [ оновлено 5 вер. 2014 р., 12:26 ]


Гість «Вашої Свободи»: Костянтин Машовець, експерт Центру військово-політичних досліджень.

Олександр Лащенко: За що ж, власне, можна дорікати українським воякам, які відбивають агресію Росії на сході України? Адже що далі, то більше лунає критики на адресу і Генштабу ЗСУ, і керівництва Нацгвардії, взагалі командування українських силовиків. Лунає після того, як українські вояки змушені відступати із зайнятих раніше позицій на Донбасі, вести вже активну оборону.

За даними прес-центру АТО, в ніч із 3-го на 4 вересня підрозділи сил антитерористичної операції знищили понад 120 бойовиків. При цьому збільшилася кількість обстрілів українських позицій з території Російської Федерації. Зокрема росіяни із застосуванням систем «Смерч» обстріляли позиції українських військ неподалік населених пунктів Весела Гора, Валуйське, Дмитрівка. Тричі із застосуванням систем «Смерч» обстріляли позиції українських піхотинців неподалік населеного пункту Побєда. Крім того, з установок «Град» та мінометів було завдано удару по блокпостах сил АТО поблизу населених пунктів Плотина, Красноталівка, Нікітіно, Золоте, Дебальцеве, Фащівка, Степовий.

«Незважаючи на шалений тиск бойовиків, яким допомагають підрозділи регулярних військ збройних сил Росії, українські військовослужбовці героїчно захищають територію України, роблять все для якнайшвидшого визволення її від загарбників», – наголошують у прес-центрі АТО.

На Луганщині за кілька днів бойовикам разом із російськими солдатами вдалося відвоювати значну територію, яку раніше тримали українські силовики. Українські військові змушені відступити, віддавши в тому числі й такий стратегічний об’єкт, як луганський аеропорт, за який точилися запеклі бої вже не один місяць. Втім, очевидно, угруповання противника зупинятися на досягнутому не збирається. Про це йдеться у сюжеті нашого колеги Андрія Кузнецова.


– На Донеччині ситуація є не менш складною. За даними Донецької міської ради, «внаслідок влучання снаряда в Київському районі пошкоджений житловий будинок, розташований за адресою провулок Обський 14». Водопостачання в Донецьку відсутнє.

Пане Машовець, Ваші хроніки у «Фейсбук» були фактично щоночі – розлогі, за кількома пунктами. Я особисто завжди ці хроніки чекав і читав. З висновками. Але в останні дні Ви практично їх не ведете ­– у «Фейсбук» заходите, пости у Вас є, а хроніки немає. Чому? Через невдачі українських військових? Немає чого писати?

http://www.radiosvoboda.org/