.‎ > ‎

Чи потрібен Україні свій Піночет? :: Радіо Свобода

опубліковано 23 вер. 2013 р., 08:33 user. STRUM.IN.ua

Гості «Вашої Свободи»: Юрій Щербак, український дипломат і письменник; Віталій Кулик, директор Центру дослідження проблем громадянського суспільства.

Віталій Портников: Учора у Сантьяго відзначалося 40-річчя військового перевороту у Чилі, дня, коли до влади прийшли військові на чолі з генералом Августо Піночетом.

Тодішній президент Чилі Сальвадор Альєнде під час штурму палацу Ла Монеда закінчив життя самогубством. Розпочалася зовсім нова епоха в історії Чилі і в історії всієї Латинської Америки. Історія військової диктатури і економічних змін, які багато хто вважає вдалими реформами, які є прикладом для всього континенту, а багато хто – інспірацією таких реформ на користь найбільш багатої частини суспільства.


У радянському і пострадянському контексті тема військового перевороту у Чилі, незважаючи на те, що це досить далека країна, завжди була досить актуальною. І після краху СРСР питання «Чи потрібен нам Піночет?» стало одним із найбільш вагомих цивілізаційних питань. І досі ми можемо почути: от в Україні був би Піночет, то все було б краще!


Джерело: www.radiosvoboda.orgComments