.‎ > ‎

Чи буде конкурентним молоко «баби Дусі» у ЄС? :: Радіо Свобода

опубліковано 25 жовт. 2013 р., 23:06 user. STRUM.IN.ua
Гості «Вашої Свободи»: Ярослав Жаліло, заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень; Віталій Львов, віце-президент «Союзу сільськогосподарських кооперативів».

Олександр Лащенко: Саме сьогодні Росспоживнагляд має почати перевірку кондитерських підприємств Roshen в Україні. Тобто, це чергове коло скандалу, який триває уже майже три місяці, у зв’язку із забороною головним санітарним лікарем Росії Геннадієм Онищенком ввезення шоколаду, цукерок та іншої продукції українських фабрик компанії Roshen.

За твердженням пана Онищенка, ця продукція не відповідає заявленим параметрам якості. І це він зокрема підтвердив під час перебування у Києві минулого тижня.

Претензії Росії до якості українських цукерок далекі не перші щодо української продукції. Це стосується і сиру, раніше той же Онищенко заявляв про проблеми з українським молоком, м’ясом... Можна довго перелічувати.

Притому, що російський ринок є для українських виробників (і далеко не тільки виробників кондитерки) одним із основних. Так було в усі роки, і залишається така ситуація.

Водночас трохи більше місяця залишилося до підписання Угоди про асоціацію з ЄС. І створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС несе для України як ризики, так і плюси. Це визнають і експерти, і прем’єр-міністр України Микола Азаров про це заявляв під час візиту до російського міста Калуги, де він спілкувався зі своїм російським колегою Дмитром Медведєвим.

Отже, що чекає українських виробників харчів на зовнішніх ринках найближчим часом?

Панове, оця дилема, якщо вона взагалі, на ваш погляд, існує, – українські виробники, зокрема сільськогосподарські виробники, мають ринки зовнішні (передусім російський, який дуже великий сегмент займає, найголовніший) і водночас ми прагнемо в Європу. Це стосується не тільки політичних прагнень, які, певно, будуть втілені майже за місяць у Вільнюсі під час саміту і підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Чи чекають на нас у Європі?

Водночас маємо ці проблеми з перешкодами, як їх називають деякі експерти, з боку Росії, яка не хоче нас допустити, нібито, в Європу. Є тут проблема? І чи готові наші виробники взагалі до конкуренції на зовнішніх ринках?


....Джерело: www.radiosvoboda.org

Comments