.‎ > ‎

Янукович мусить відпустити Тимошенко, тому що це вже геополітика – Карпачова :: Радіо Свобода

опубліковано 15 лист. 2013 р., 07:57 user. STRUM.IN.ua

Гості «Вашої Свободи»: Ніна Карпачова, перший уповноважений Верховної Ради з прав людини, заслужений юрист; Анатолій Палій, незалежний експерт з правових питань.

Ірина Штогрін: Як забезпечити право на лікування тих, хто за ґратами? Це питання нарешті назріло в Україні. І не секрет, що каталізатором розгляду цього питання у Верховній Раді стала справа Юлії Тимошенко. Оскільки саме на тому, щоб Юлія Тимошенко змогла виїхати на лікування за кордони, наполягає ЄС. І це ключиком, який може відчинити двері для підписання Україною Угоди про асоціацію на саміті учасників програми «Східного партнерства» 28-29 листопада у Вільнюсі.

Нагадаю, що сьогодні погоджувальна рада лідерів парламентських фракцій якраз спробує домовитися щодо того, в якому порядку розглядати ті кілька законопроектів, які можуть вирішити це ключове питання – лікування людей, які перебувають за ґратами, але потребують такої медичної допомоги за кордоном.

Один із законопроектів, які подала на розгляд Верховної Ради позафракційний депутат Анжеліка Лабунська, був названий представниками ЄС як пріоритетний. У цьому законопроекті йдеться про те, що людина, яка рік лікувалася поза межами пенітенціарної системи (або цього вимагав її стан здоров’я) і за цей рік вона не змогла отримати покращення у своєму стані, може звертатися до суду з тим, щоб суд виніс рішення про те, що людина може лікуватися за кордоном. І, більше того, після того, як суд ухвалить рішення про те, що людина лікується за кордоном, ця людина зможе стати вільною


Джерело: www.radiosvoboda.org
Comments