.‎ > ‎

Якщо буде «третій майдан», ми можемо втратити ще більше України – Фесенко :: Радіо Свобода

опубліковано 19 бер. 2016 р., 13:21 TB Show News   [ оновлено 19 бер. 2016 р., 13:21 ]


Гості передачі «Ваша Свобода»: Костянтин Матвієнко і Володимир Фесенко, політологи

Олександр Лащенко: «Проблема української кризи – не проблема особистостей. Це проблема відсутності реформ і угоди з олігархами… У нас немає особистого протистояння з прем'єром чи будь-ким із міністрів». Про це заявив сьогодні у Верховній Раді керівник пропрезидентської фракції Юрій Луценко.

Зі свого боку, прем’єр-міністр Арсеній Яценюк готовий піти з посади прем’єра, але за певних умов. Про це після зустрічі з Петром Порошенком заявили лідер радикалів Олег Ляшко та голова фракції «Народний фронт», пропрем’єрської фракції, Максим Бурбак. Хоча лідер «Самопомочі» Олег Березюк не почув від прем'єра наміру піти у відставку. Сам же Арсеній Петрович публічно не підтвердив готовності залишити своє крісло.

Президент України Петро Порошенко назвав напередодні, за даними його речника, три можливі виходи із кризи: або технократичний уряд на чолі із Наталією Яресько, або політичний уряд (наприклад, на чолі з Андрієм Садовим), або парламентські сили мають інші кандидатури на посаду прем’єр-міністра і нехай знаходять під них понад половину –226 голосів для ухвалення відповідного рішення.

Ну, а тим часом мер Львова Андрій Садовий не прийняв пропозицію Порошенка очолити уряд. «Не можна все звалювати на «Самопоміч», вони сьогодні зробили невідомо що, в країні біда, а тепер «Самопомоче», рятуй ситуацію», – сказав мер Львова.

Отже, чи достатньо для виходу з цієї політичної кризи в Україні поміняти прем'єр-міністра?

Перед тим, як ми почнемо розмову, наведу саме сьогоднішню цитату лідера президентської фракції у парламенті Юрія Луценка. Він сказав, що нібито «Самопоміч» поховала ідею створення технократичного уряду». Він про це заявив з трибуни Верховної Ради.

Зі свого боку представник «Самопомочі» Єгор Соболєв, який узяв слово після Юрія Луценка, стверджував: «І президент України, і партнери по коаліції, на жаль, не раз обманювали всіх нас впродовж останніх півроку».