CultUA

СтруміньUA :: Радіоканал, що дозволяє почути музичні твори у радіозапису music.cultua

МАЙСТЕР-КЛАСИ ЖАЙМЕ РАЙШАІСТОРІЯ ЖУРНАЛУ “МУЗИКА”

Журнал «Музика» — музичний ілюстрований науково-популярний часопис. У ньому представлено музичну культуру України в усьому її розмаїтті: історія мистецтва, творчість українських композиторів і виконавців різних жанрів, фестивалі, конкурси, концерти, музичні вистави, проблеми молодіжної культури, освіти, науки, музичне життя української діаспори тощо.

Журнал «Музика» заснований у 1923 році в Києві як друкований орган Всеукраїнського музичного товариства імені Миколи Леонтовича. У 1928–1930 роках виходив під назвою «Музика — масам», у 1931-му — «Музика мас», у 1933–1941 — «Радянська музика» (вже як орган оргбюро Спілки композиторів України).
У повоєнні роки повернув початкову назву. З 1970-го виходив як орган Міністерства культури України, Спілки композиторів України (тепер Національна спілка композиторів України) і Музичного товариства УРСР (тепер Всеукраїнська національна музична спілка).
У різні роки з журналом співпрацювали видатні українські композитори і музикознавці: Климент Квітка, Микола Грінченко, Пилип Козицький, Михайло Вериківський, Микола Гордійчук і багато-багато інших.
Завжди був і залишається нині єдиним в Україні державним науково-популярним журналом із питань музичної культури.

У журналі представляється панорама сучасного музичного мистецтва. «Музика» коментує останні події, досліджує проблемні теми, обговорює те, що слід знати, і радить об’єкти, які варто подивитися, послухати, прочитати. Наші матеріали — це думки, аргументи, погляди. Ми — це команда, ряди якої становлять музикознавці, композитори, публіцисти, критики — однодумці.